Alati za pristupačnost

  • Skaliranje sadržaja 100%
  • Veličina teksta 100%
  • Visina linije 100%
  • Prored između slova 100%
Ispiši ovu stranicu
27.01.2026.

Održan sastanak županijskog Stožera civilne zaštite – građani se upozoravaju da ne diraju uginule ptice

Objavljeno u kategorijama: Novosti

no image


U prostorima županijske uprave održan je sastanak užeg tima Stožera civilne zaštite Koprivničko-križevačke županije, koji je vodio načelnik Stožera i zamjenik župana Mario Rajn, a prisustvovao mu je i načelnik Općine Legrad Ivan Sabolić.

Na sastanku je istaknuto kako je na području jezera Šoderica i Jegeniš pronađeno desetak uginulih labudova, a uzorci su poslani dalje na analizu preko Veterinarske stanice Koprivnica.

Savjetuje se da građani izbjegavaju područja na kojima obitavaju divlje ptice, a ukoliko primijete uginule ptice, da NE DOLAZE U NJIHOVU BLIZINU I DA IH NE DIRAJU, da NE DOVODE KUĆNE LJUBIMCE na lokacije gdje ima uginulih ptica te je zabranjeno samoinicijativno uklanjanje uginulih ptica od strane građana.

Građani koji primijete uginule ptice molimo da zovu Centar 112, a uklanjanje i zbrinjavanje provodi ISKLJUČIVO ovlaštena veterinarska služba.

Služba ureda župana

Pročitano 559 puta