15.10. Svjetski dan seoskih žena, bio je idealan povod da učenici Osnovne škole Koprivnički Ivanec, njih tridesetak, ususret sutrašnjem obilježavanju Dana kruha, provedu zabavno, poučno i kreativno poslijepodne, učeći o umijeću izrade dizanoga tijesta, kolača i raznih vrsta peciva te tradicijskog kruha zbornjaka, karakterističnog za Općinu Koprivnički Ivanec.
Uz vodstvo članica Udruge žena „Srca Kunovca“, gospođa Marine Balija, Marine Piskrec i Ruže Sitar, naših seoskih vrsnih domaćica i baka, učenici su uz pregršt zabave i smijeha bez poteškoća svladali zanimljiv i poučan izazov.
Udruga žena „Srca Kunovca“ dugogodišnji je partner našoj školi u provedbi brojnih aktivnosti, te zahvaljujemo i članicama i predsjednici Udruge, gospođi Dijani Koren, na spremnosti za suradnju koja uvijek urodi novom razinom prijateljstva, suradnje, i edukacije što za mlađe što za one malo starije sudionike zajedničkih aktivnosti.
Renata Glavica, učiteljica Hrvatskog jezika
https://kckzz.hr/en/djelatnosti/obrazovanje-kultura-znanost-sport-i-nacionalne-manjine/item/6292-kreativna-i-poucna-priprema-za-dane-kruha#sigProId55ee2f3dec


