Danas je na sajamskom prostoru u Gudovcu svečano otvoren 26. Proljetni međunarodni bjelovarski sajam koji je i ove godine okupio više od 400 izlagača iz Hrvatske i inozemstva, a svečanom otvorenju prisustvovao je župan Darko Koren koji je tom prilikom obišao izlagača i vinare s područja Koprivničko-križevačke županije.
„Ovaj sajam pruža izvrsnu priliku za predstavljanje vaših proizvoda široj publici, povezivanje s potencijalnim poslovnim partnerima i jačanje gospodarstva naše županije. Vaš trud, kvaliteta i inovativnost potvrđuju da imamo što ponuditi i na nacionalnoj i međunarodnoj razini“, poručio je župan zahvalivši im na angažmanu i promociji domaće proizvodnje te dodao kako Županija s ponosom podržava njihove izlagačke aktivnosti.
Na samom otvorenju sajma uvodnim riječima prisutnima se obratio direktor sajma Zlatko Salaj koji je izrazio je zadovoljstvo velikim odazivom te istaknuo kako je ovaj sajam postao nezaobilazna platforma za promociju proizvoda, ostvarivanje poslovnih suradnji i razmjenu iskustava među poduzetnicima. „Glavna prednost sajmovanja su upravo poslovni susreti“, istaknuo je zahvalivši posebno uzgajivačima konja i goveda na njihovom angažmanu.
Gradonačelnik Bjelovara Dario Hrebak naglasio je kako je sajam već 26 godina vodeća manifestacija u regiji, a njegova važnost za razvoj poljoprivrede neupitna. „Ovdje sve počinje, mi smo mjesto susreta svih sudionika u poljoprivredi“, poručio je Hrebak.
Župan Bjelovarsko-bilogorske županije Marko Marušić istaknuo da sajam nudi izvrsne prilike za predstavljanje novih tehnologija i inovacija u poljoprivredi. „Ovdje se okuplja sve najbolje od poljoprivrede, pa je naš sajam mjesto tradicije i kvalitete“, naglasio je Marušić.
Uime partnera sajma govorio je i veleposlanik Francuske u Hrvatskoj Fabien Fieschi koji je izrazio zadovoljstvo što izlagači mogu promovirati svoje proizvode upravo na ovom događaju, naglasivši značaj jačanja bilateralnih odnosa u poljoprivrednom sektoru.
Sajam je svečano otvorio predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković istaknuvši da Francuska kao jedna od najjačih poljoprivrednih sila u Europi i svijetu može pružiti vrijedna znanja i iskustva koja će pomoći daljnjem razvoju hrvatske poljoprivrede. „Njihova znanja, iskustva i suradnja pomoći će da naša poljoprivreda ide naprijed i raste“, rekao je Jandroković te naglasio kako je sajam iz godine u godinu sve važnije mjesto za hrvatsku poljoprivredu i gospodarstvo.
Ministar poljoprivrede David Vlajčić naglasio je da sajam nije samo mjesto susreta, već simbol napretka i rasta domaće poljoprivrede uz kontinuiranu podršku Vlade i Ministarstva poljoprivrede. „Svaka investicija je mjera i odluka kojom jačamo našu budućnost i prehrambenu neovisnost“, poručio je Vlajčić.
Uz brojne poljoprivrednike i izlagače na službenom otvorenju prisustvovali su i dekanica Veleučilišta u Križevcima Marcela Andreata-Korente državni tajnici, saborski zastupnici te brojni gospodarstvenici.
https://kckzz.hr/en/novosti/item/5513-zupan-koren-podrzao-zupanijske-izlagace-na-26-proljetnom-medunarodnom-sajmu-u-gudovcu#sigProIdcda3d23612
Izvor fotografija: KKŽ,.mojportal.hr
Služba ureda župana