27.05.2022.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja školarcima u Svetom Petru Orehovcu doniralo prijenosna računala

Objavljeno u kategorijama: Novosti

IMG 6303


Ministar znanosti i obrazovanja Radovan Fuchs danas je boravio u posjetu Osnovnoj školi Sveti Petar Orehovec gdje je učenicima, polaznicima medijske grupe, uime Ministarstva uručio donaciju 18 prijenosnih računala, što im je bilo i obećano u prošlom posjetu školi. Događanju su prisustvovali i župan Darko Koren, zamjenik župana Ratimir Ljubić te pročelnica Ana Mušlek, kao i glavni savjetnik ministra Božo Pavičin te suradnica ministra Kristina Gerber Sertić.

Voditeljica medijske grupe Stojanka Lesički zahvalila je ministru, kao i sami učenici.

IMG 6348

Zahvala se pridružio i ravnatelj škole Stjepan Lučki koji je istaknuo:

quote desni 3Ponosni smo na naše učenike i njihov rad, oni se ovdje školuju za život te uče kako biti bolji ljudi. Dosta smo aktivni i u EU projektima, jedina smo škola u Županiji koja ima Erasmus akreditaciju, a cilj nam je da učenici u drugim zemljama steknu iskustva i znanja te ih primijene kod kuće. Zahvaljujem Ministarstvu uime cijele škole te vjerujem kako će računala biti dodatna motivacija našim učenicima.

Zadovoljstvo donacijom izrazio je i načelnik Općine Franjo Poljak te dodao:

quote desni 3Zahvaljujemo na donaciji školi, koju doživljavamo i kao donaciju Općini. Računala će zasigurno razveseliti naše učenike i omogućiti im još bolji i kvalitetniji rad, a s nestrpljenjem očekujemo i skoro otvorenje školske sportske dvorane te vjerujem da ćemo ponovno vidjeti.“

IMG 6344

Župan je uputio pozdrave članovima medijske grupe te istaknuo:

quote desni 3Ovo je poklon i priznanje djeci, školi, Općini i Županiji, koja je osnivač škole. Ministar je danas prisustvovao otvorenju školske sportske dvorane u Svetom Ivanu Žabnom, prve od njih pet u našem velikom investicijskom ciklusu, a uskoro ćemo i ovdje imati svečano otvorenje. Osim infrastrukture, važan doprinos kvalitetnijom obrazovanju je i suvremena oprema, poput ovih računala, te zahvaljujem Ministarstvu na donaciji. Učenike pohvaljujem na entuzijazmu i interesu za novinarstvo te im želim uspješan rad.“

IMG 6337

Ministar Fuchs je uputio čestitke medijskoj grupi i voditeljici Lesički na predanom radu te naglasio:

quote desni 3Pozdravljam nove naraštaje novinara, predivno je vidjeti ovakvu aktivnost u školi. Pohvaljujem vas na motivirajućem pristupu obrazovanju koji djecu potiče da ostvare nešto više od svojih redovnih školskih zadataka. Potrebno je istaknuti odličnu suradnju Županije i Općine koja se vidi kroz brigu o školi, a mi smo ovdje da vam budemo pomoć i podrška. Nadam se da će vam računala biti od koristi i želim vam mnogo sreće u pripremi medijskih priloga, koji će, ne sumnjam, biti izvrsni.“

IMG 6391

Učenici i voditeljica Lesički zatim su ministru, županu i suradnicima prezentirali čime se bave te su pogledali film o kolegi iz škole.

Služba ureda župana


Pročitano 216 puta