09.09.2023.

Održani 14. Županijski polumaraton Kalnik-Križevci KTC ’23 i utrka „4. Križevačka osmina“

Kalnik 2

U organizaciji Zajednice športskih udruga Križevci i Atletskog kluba Križevci, a pod pokroviteljstvom Grada Križevaca, Koprivničko-križevačke županije i Općine Kalnik danas su održani 14. Županijski polumaraton Kalnik-Križevci KTC ’23 i utrka na 5,28 kilometara kroz grad pod nazivom „4. Križevačka osmina“.

Start utrke 4. Križevačke osmine označio je u centru grada zamjenik gradonačelnika Danijel Šaško, a start polumaratona na Kalniku je označio župan Darko Koren.

Kalnik 4

U utrci„4. Križevačka osmina“ prvi je u cilj na Gradskom stadionu utrčao Ognjen Mergon, drugi Oliver Orešić, a treći Mario Martinčić. U kategoriji žena prvo mjesto osvojila je Pia Sertić, drugo Ema Ljatifi, a treće Štefica Bubnjarić.

Alex Kiprop Lagat osvojio je prvo mjesto na 14. Županijskom polumaratonu dok je drugo mjesto osvojio Laban Cheryot, a treće Kerich Weldon Kiprotich. U kategoriji žena prvo mjesto osvojila je Mbatha Ruth Nandu, drugo mjesto Biwott Gladis Jepkuru, a treće Jasminka Ilijaš.

Izvor: Grad Križevci, prigorski.hr