Veliku čast i priznanje dobili su vatrogasci iz Vatrogasne zajednice Koprivničko-križevačke županije koji su imali prilike sudjelovati u Svečanom vojnom mimohodu u povodu 30 godina VRO Oluja. Vatrogasci su zajedno s ostalim kolegama vatrogascima iz cijele Hrvatske, ukupno njih 138 te 37 vatrogasnih vozila, ponosno predstavljali Hrvatsku vatrogasnu zajednicu na čelu sa glavnim vatrogasnim zapovjednikom Slavkom Tucakovićem, ujedno i predsjednikom Vatrogasne zajednice grada Koprivnice, koji je predvodio svečani ešalon vatrogasaca.
U mimohodu su sudjelovali Darko Palaš, predsjednik VZ Koprivničko-križevačke županije; Željko Cvrtila, zapovjednik VZG-a Koprivnica; Marijanka Đođ, zapovjednica VZO Ferdinandovac; Saša Gregar, predsjednik Odbora za natjecanja VZŽ koprivničko-križevačke županije; te Luka Šimunko, član DVD-a Kozarevac.
Uoči Svečanog vojnog mimohoda sudjelovali su i u pripremama kako bi danas, na samom Mimohodu, pokazali operativnu snagu, znanje, osposobljenost, ali i zajedništvo i požrtvovnost hrvatskog profesionalnog i dobrovoljnog vatrogastva kao jedne od najvažnijih sastavnica domovinske sigurnosti.
Izvor: VZ KKŽ
Služba ureda župana